Domů

Přihlášení

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Co všechno už umí?

Protože Viefa cvičení moc baví, tak jsem se rozhodla sepsat, co všechno už zvládá. Hlavně bych chtěla vyzvednout krásné přivolání i s předsednutím a to i ze hry s pejsky nebo při potkání cizího psa. Zvládá chůzi u nohy i běžnou chůzi na vodítku bez tahání (i v místech s velkou koncentrací lidí). Sedni, lehni, vstaň (vše přede mnou i v pozici u nohy). Podat obě pacičky (pac a druhou). Kuk! (na povel se na mě podívá) a proběhnutí mezi nohama. Momentálně pilujeme povel štěkej! Začátky byly nesmělé, ale už štěká moc hezky. Rád aportuje (jen tak pro radost, ne přesné provedení). Velice dobře zvládá zákazové povely. Nevezme si ani narafičený kousek masa. Na cvičáku bohužel zjistil, že dobroty dává nejen panička, takže obchází členy výcviku a bohužel pokaždé něco dobrého dostane.

Celkově je opravdu moc šikovný, na cvičáku ho to baví a je chválený. Snad mu to vydrží.

Začínáme chodit na stopy.

Krom cvičáku chodíme často do města, aby si zvykal na ruch. Krom letadla už vyzkoušel všechny dopravní prostředky. Velice rád má jízdu v autě. Samozřejmě chodíme i do lesa. Také ho seznamujeme se zvířátky, byli jsme se podívat v oboře na divoká prasata. Jindy zase poznal zblízka koně a ovce.  Má moc rád vodu, párkrát už udělal i pár temp.

A protože se bál jezdících schodů, tak jsme nedávno byli atrakcí v obchodním domu Vaňkovka. Tam je místo jezdících schodů pás, ten mi přišel pro nacvičování lepší. Nejdřív jsme jen chodili kolem (už 5 metrů od od pásu byl Vief zaseklý), potom seděli v těsné blízkosti a nakonec pomalu, bez nátlaku zkusili i nastoupit. Po prvním nastoupením Vifík zjistil, že to nic není a začal se vozit jako starý profík :).

Podobný postup jsme praktikovali i u výtahu, když byl menší. Samozřejmě za klid hodně chválíme a odměňujeme.

Hromadna

kladina

Lehni

trestanci

 vstan

Galerie Zonerama